Gdzie znaleźć dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - najważniejsze cechy
Gdzie znaleźć dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - najważniejsze cechy
Blog Article
Rynek dokumentów kolekcjonerskich w tym roku jest niesamowicie aktywny. Te najlepsze firmy wykorzystują poliwęglanu, grawerowania laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednakże mieć na uwadze, że nie wszystkie firmy na rynku sprzedają produkty najwyższej jakości. Dlatego koniecznie warto czytać opinie przed zakupem i wybierać zaufane firmy z dobrymi recenzjami.
Pierwszą i bardzo kluczową cechą wysokiej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest tworzywo, z którego zostały wyprodukowane. Dokumenty zrobione są na poliwęglanie, czyli oryginalnym materiale z którego produkuje się oryginalne dokumenty. Szybki test opiera się na puszczeniu dokumentu na sztywną powierzchnię - poliwęglan generuje specyficzny, metaliczny dźwięk.
Wszystkie dane personalne na wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być robione za pomocą grawerowania laserowego, a nie typowego druku. Różnica w cenie jest spora, więc nic dziwnego, że odmienność w cenie też jest spora.
prawo jazdy kolekcjonerskie
Jak przejedziesz palcem po wierzchu dokumentu - jeśli czujecie małe nierówności w miejscach gdzie są dane, to zapewne mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dane na dokumencie nie są drukowane standardową drukarką na wierzchu, tylko grawerowane "w wnętrzu" materiału. Nadruk UV to specjalny bajer, który zauważasz tylko pod światłem UV. By zweryfikować obecność nadruku UV, potrzebna będzie odpowiednia lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").
Następną znaczącą cechą dokumentów najwyższej jakości są elementy wyczuwalne, które można wyczuć dotykiem. Te szczegóły nie tylko podnoszą standard dokumentu kolekcjonerskiego, ale też wskazują o profesjonalnej technologii wykorzystanej do jego wykonania. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają druk UV wyprodukowany z starannością o detale, z zachowaniem odpowiednich kolorów i wzorów identycznych z oryginałem. Topowe modele zawierają również atrapy chipów RFID, które w prawdziwych paszport kolekcjonerski zawierają dane biometryczne. Kolory i poziom druku to elementy, na które warto zwrócić specjalną koncentrację. Słabe imitacje albo w wcale nie posiadają nadruku UV, albo jest on zrobiony niedbale.
Szczególny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim również!), który daje efekt trójwymiarowości. To jeden z trudniejszych do wykonania elementów, przez co wiele kiepskich dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie zawiera, albo jest on wyprodukowany w sposób uproszczony, bez efektu 3D. Wysokiej jakości dokument kolekcjonerski to nie tylko zespół osobnych zabezpieczeń, ale ich harmonijna całość. Szeroki wybór istniejących opcji domaga się od kupującego dużej wiedzy na temat poziomu wykonania. Nadmiernie nieważkie lub zbyt cienkie dokumenty to znak, że producent skąpił na surowcu.
Finalną, ale nie gorzej znaczącą cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich kontroli przed zakupem. Lepiej poczekać 24 godziny więcej, ale uzyskać fotografie gotowego dokumentu, nim zostanie przesłany. Rozpoznanie dobrej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jak znasz, na co poświęcać uwagę. Warto kupić jeden, ale solidny dokument, zamiast szereg marnej kategorii.